پشتیبانی 09121933405

کیف و کوله پشتی


کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


نحوه انتخاب کوله پشتی

برای هر فعالیت در فضای باز که شامل وسایلی بیشتر از چیزی است که می توانید برای یک روز در جیب خود حمل کنید، به یک کوله روزی نیاز دارید. در نگاه اول، همه کوله‌های روز ممکن است شبیه به هم به نظر برسند، اما در واقع تفاوت‌های عملکردی زیادی دارند. برای اینکه بفهمید کدام کوله روزی برای شما بهتر است، این چهار مورد را در نظر بگیرید:

 • فعالیت: نحوه استفاده از کوله روزی می تواند تعیین کننده ویژگی های مورد نیاز شما باشد.
 • ظرفیت:اندازه ای که شما نیاز دارید نیز بستگی به این دارد که چه مقدار وسیله را می خواهید حمل کنید.
 • ویژگی ها: مواردی مانند نوع قاب و دسترسی به داخل کوله پشتی بر نحوه عملکرد کوله پشتی برای شما تأثیر می گذارد.
 • تناسب: طول تنه و اندازه باسن مهمترین فاکتورهای تناسب اندام هستند.

انتخاب یک کوله پشتی بر اساس فعالیت

یک راه سریع برای محدود کردن جست و جوی خود برای یک کوله پشتی این است که به دنبال کوله پشتی ای بگردید که برای فعالیتی که می خواهید از آن استفاده کنید طراحی شده است. در اینجا فعالیت‌های اصلی که کوله پشتی ها برای آنها ساخته شده‌اند و برخی از ویژگی‌هایی که در آن‌ها خواهید یافت، آمده است:

پیاده روی( هایکینگ hiking ):

تقریباً همه آنها با جیب هیدراتاسیون سازگار هستند و دارای جیب بطری آب در هر طرف هستند

بسیاری از گزینه های اندازه بالاتنه و طرح های مختلف تعلیق به شما کمک می کنند بسته ای را انتخاب کنید که متناسب با بدن شما باشد

سنگ نوردی( Climbing ):

 • یک نمایه باریک به شما امکان می دهد در هنگام بالا رفتن با بسته به خوبی حرکت کنید
 • اکثر آنها دارای یک پشتی پر شده یا یک صفحه فریم برای راحتی با بارهای سنگین تر هستند. آنها معمولاً چارچوبی دارند که به تمرکز وزن روی باسن کمک می کند
 • شامل ویژگی‌های تخصصی مانند حلقه تبر یخ، تکه‌های کرامپون و زنجیر دیزی برای گیره‌ها
 • تقویت‌کننده‌ها و پارچه‌های سنگین‌تر به کاهش آسیب‌های ناشی از سایش کمک می‌کنند
 • برخی از کوله‌های کوهنوردی برای اسکی/اسنوبورد در بک‌کانتری کار می‌کنند

دویدن(Running)

کوله پشتی، کوله بطری آب، جلیقه دویدن یا کوله پشتی کوچک فنی همه انتخاب های خوبی هستند

این کوله پشتی ها برای محدود کردن تکان خوردن در حین دویدن طراحی شده اند

جیب ها برای دسترسی آسان به میان وعده ها قرار گرفته اند

اکثر جلیقه ها و کوله پشتی ها با جیب هیدراتاسیون سازگار هستند

سفر، مدرسه، رفت و آمد(Travel – Daily)

 • بسیاری از آنها دارای ویژگی های سازماندهی هستند، مانند: جیب لپ تاپ، تقسیم کننده ها، محفظه های جداگانه و پانل سازمان دهنده برای نگهداری وسایل کوچک
 • بسیاری از کیف های مسافرتی به جای بازشوی بالایی، دارای یک بازشو جلویی (بازشوی پنل) هستند
 • برخی دارای زیپ دوگانه با فضایی برای قفل مسافرتی هستند
 • برخی به شما اجازه می‌دهند تسمه‌ها را کنار بگذارید تا در تسمه‌های نقاله در فرودگاه یا ایستگاه قطار گیر نکنند.
 • اندازه اکثر آنها مطابق با دستورالعمل های چمدان دستی است 
 • در حالی که برای سفر طراحی شده اند، بسیاری از کوله پشتی ها برای رفتن به مدرسه یا محل کار ایده آل هستند

دوچرخه سواری جاده و دوچرخه سواری کوهستان(Cycling):

 1. کوله پشتی ‌های دوچرخه‌سواری کوهستان اغلب کمی بزرگ‌تر هستند تا وسایل اضافی، لباس و ابزار دوچرخه را در خود جای دهند.
 2. برخی برای رفت و آمد طراحی شده اند و دارای ویژگی هایی مانند جیب لپ تاپ هستند
 3. اکثرا کمربندهای کم‌تری دارند که در پدال زدن شما اختلالی ایجاد ‌نکنند
 4. بسیاری از آنها با جیب هیدراتاسیون سازگار هستند

ورزش های برفی(Snowsports):

 • بسیاری از آنها نمایه باریکی دارند که به شما امکان می دهد بدون مانع حرکت کنید
 • تسمه جناغ سینه و کمربند برای جلوگیری از چرخش کوله پشتی ضروری است
 • همه به جز کوچک‌ترین کوله پشتی ‌ها به شما امکان می‌دهند اسکی، اسنوبرد و/یا کفش‌های برفی را به کوله پشتی ببندید
 • پارچه های محکم در جایی که لبه های اسکی و کرامپون ساییده می شوند تقویت می شوند
 • اکثر آنها یک مکان امن برای نگهداری بیل برفی و کاوشگر شما دارند
 • بسیاری از آنها با جیب هیدراتاسیون سازگار هستند و برای کمک به جلوگیری از یخ زدن آب عایق بندی می کنند

پیاده روی(Backpacking):

اگر ذهنیت مینیمالیستی دارید و ابزاری برای مطابقت با آن دارید، یک کوله پشتی فنی می تواند بار یک شبه را برای کوله پشتی های فوق سبک یا سفرهای کلبه به کلبه تحمل کند.

 • پشتی و کمربند کمری برای راحتی
 • یک قاب داخلی با یک یا دو آلومینیوم باقی می ماند تا بار سنگین تری را در خود جای دهد

ظرفیت کوله پشتی ها(Capacity):

ظرفیت کوله پشتی ها بسیار متفاوت است. هنگامی که به اندازه مورد نیاز خود فکر می کنید، فهرستی از وسایلی که حمل می کنید را بررسی کنید. آیا کوله پشتی می تواند ژاکت مورد علاقه شما را در خود جای دهد؟ آیا فضای کافی برای میان وعده برای طول سفرهایی که می روید فراهم می کند؟ و آیا به اندازه کافی بزرگ است که با لیست لوازم ضروری برای حمل مطابقت داشته باشد؟

در اینجا برخی از ملاحظات برای ظرفیت کوله پشتی وجود دارد:

10 لیتر یا کمتر: بیشتر این کوله پشتی های کوچک برای کارهای سبک مانند دویدن، دوچرخه سواری در جاده و پیاده روی های بسیار کوتاه ساخته شده اند. طراحی جمع و جور و کم حاشیه آنها تنها برای تعداد انگشت شماری از لوازم ضروری، مانند یک ژاکت فوق سبک، چند شکلات انرژی و کلیدهای شما، فضا را فراهم می کند.

11 تا 20 لیتر: این کوله پشتی های فشرده اغلب برای پیاده روی، دوچرخه سواری در کوهستان، دویدن یا مسافرت ساخته می شوند. برخی دارای جیب های اضافی برای منظم ماندن هستند. ظرفیت آنها به شما امکان می دهد یک لایه اضافی، غذا و وسایل را برای سفرهای یک روزه حمل کنید.

21 تا 35 لیتر: این نقطه شیرین برای بیشتر سفرهای پیاده روی و سفر است. ظرفیت کافی برای نگهداری غذا، لباس و برخی وسایل اضافی مانند دوربین و کتاب وجود دارد.

36 تا 50 لیتر: این کوله پشتی های بزرگتر برای سفرهایی که نیاز به لباس و تجهیزات اضافی دارند، مانند کوهنوردی، یا پیاده روی غیر تابستانی ایده آل هستند. اغلب، والدینی که نیاز به حمل لباس و وسایل برای فرزندان خود دارند، یکی از این بسته ها را انتخاب می کنند. اگر روی کوله پشتی بسیار سبک و فشرده سرمایه‌گذاری کرده باشید، می‌توان از برخی از آنها برای شب‌ها استفاده کرد.


نوع فریم کوله پشتی ها:

قاب داخلی: بسیاری از کوله‌های روز دارای قاب داخلی هستند که به تحمل وزنی که شما حمل می‌کنید کمک می‌کند. برخی از بسته ها شامل ورقه های پلاستیکی هستند که ساختار سبک وزنی را اضافه می کنند. برخی دیگر میله های آلومینیومی برای تحمل بار دارند. هرچه قاب قابل توجه تر باشد، کوله پشتی میتواند وزن بیشتری تحمل کند.


بدون فریم: کوله پشتی ‌های بدون فریم معمولاً سبک و جمع‌وجور هستند و برای تطبیق با شکل پشت شما بسیار عالی عمل می‌کنند. با این حال، انعطاف پذیری آنها معمولاً وزن را به خوبی قاب داخلی تحمل نمی کند، و کوله پشتی های بدون قاب را برای بارهای سبک تر بهترین می کند.


دسترسی کوله پشتی ها:

بالا: اکثر کوله‌های روز یک طرح با بارگیری بالا هستند. اقلامی که تا پایان روز به آنها نیاز ندارید عمیقاً در درون شما قرار می گیرند. برخی از تاپ لودرها درب بالایی "شناور" (قابل گسترش) ارائه می دهند که به شما امکان می دهد بسته را کمی پر کنید.


جلو: کوله پشتی ‌های با دسترسی جلو (که گاهی به آن دسترسی به پنل می‌گویند) یک محفظه ذخیره‌سازی اصلی را ارائه می‌دهند که از طریق یک زیپ U شکل قابل دسترسی است. به طور کامل باز می شود. این باعث می شود وقتی به دنبال چیزی هستید بارگیری و جستجو در آن آسان شود. آنها برای پیاده روی سبک و سفر خوب هستند.


پایین: برخی از کوله‌های روز شامل دسترسی پایین به فضای داخلی علاوه بر بازشوی بالا یا جلو هستند. این می تواند برای دسترسی به وسایل یا لباس در انتهای کوله پشتی شما بدون نیاز به بیرون آوردن همه چیز مفید باشد.


جانبی: یک اکسس پوینت جانبی به فضای داخلی گزینه ای در تعداد انگشت شماری از کوله های روز است. این معمولاً علاوه بر دسترسی بالا یا جلو است. مانند دسترسی به پایین، دسترسی به وسایل و لباس های داخل کوله پشتی را آسان تر می کند.


جیب هیدراتاسیون

تقریباً تمام کوله‌های روز دارای یک جیب داخلی هستند که می‌توانید یک کمل بک را درون آن قرار دهید (کمل بک ها اغلب جداگانه فروخته می‌شوند). کوله پشتی هایی که شامل یک جیب کمل بک هستند معمولاً به عنوان «کوله هیدراتاسیون» برچسب‌گذاری می‌شوند.ویژگی های اضافی

پانل پشتی مش معلق(توری): برخی از کوله پشتی ها دارای یک صفحه پشتی تهویه شده از مش هستند که به گونه ای ساخته شده است که بسته در امتداد چند اینچ از شما دورتر می شود. این امر به جریان ثابت هوا اجازه می دهد تا با سندرم عرق کردن کمر که وقتی کوله مستقیماً روی پشت شما سوار می شود به آن مبتلا شوید، مبارزه کند.


پوشش بارانی: اگر در سفر خود انتظار باران دارید، این وسیله مناسبی برای حمل است. برخی از کوله پشتی ها آنها را در یک جیب کوچک اختصاصی قرار می دهند.


محفظه کیسه خواب: تعداد انگشت شماری از کوله های بزرگتر دارای زیپ محفظه کیسه خواب در پایین بسته هستند. کوله‌پشتی‌های بسیار سبک ممکن است این مکان را با یک کیسه خواب پر کنند، اما برای استفاده روزانه می‌تواند وسایل سبک و قابل تراکم دیگری را که می‌خواهید به راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کنید، در خود جای دهد.


تطابق کوله پشتی ها روی بدن

کوله پشتی مناسب ارائه می دهد:

 • اندازه مناسب برای طول تنه شما (نه قد کلی شما)
 • یک دستگیره محکم و راحت روی باسن شما

اگر در یک فروشگاه هستید، می‌توانید کوله پشتی ‌های متعددی را امتحان کنید تا کوله پشتی ‌های راحت را پیدا کنید. اگر نمی‌توانید از فروشگاه دیدن کنید، از یک دوست برای کمک به اندازه تنه و باسن خود دعوت کنید


طول نیم تنه: برخی از کوله پشتی ها در اندازه های مختلف، از بسیار کوچک تا بزرگ، که متناسب با طیف وسیعی از طول تنه هستند، موجود هستند. محدوده ها بسته به سازنده و جنسیت متفاوت است. برای جزئیات اندازه یک کوله پشتی خاص، برگه مشخصات محصول را در REI.com بررسی کنید.


در حین امتحان کردن کوله پشتی ها، کمربند را طوری قرار دهید که لبه بالایی آن حدود یک انگشت از بالای باسن شما فاصله داشته باشد، سپس به نحوه قرار گرفتن تسمه های شانه بر روی پشت و شانه ها نگاه کنید. اگر شکافی در بالای شانه‌های شما وجود داشته باشد، احتمالاً کوله پشتی برای بالاتنه شما بسیار طولانی است. اگر تسمه‌ها قبل از اتصال به بسته، بیش از چند اینچ به پشت شما بپیچند، ممکن است کوله پشتی خیلی کوتاه باشد.


برخی از کوله پشتی ها دارای یک تنه قابل تنظیم هستند که به شما امکان می دهد تناسب را به خوبی تنظیم کنید. اگر برای یافتن تناسب مناسب با سایر بسته ها تلاش کرده اید، یکی را با نیم تنه قابل تنظیم در نظر بگیرید. اگر کوله پشتی را با شخصی به اشتراک می گذارید یا برای فرزندتان که رشدش تمام نشده است، می خرید این ایده خوبی است.


سایز دور کمر: کمربندهای باسن در کوله‌های روز معمولاً طیف وسیعی از سایزهای باسن را در خود جای می‌دهند، از اواسط 20 اینچ تا اواسط 40 اینچ. هنگامی که یک کوله روزی را امتحان می کنید، فقط مطمئن شوید که می توانید کمربند را به اندازه کافی شل کنید یا به اندازه کافی نرم کنید که به راحتی دور باسن شما قرار بگیرد.


کوله پشتی مخصوص زنان:

 ابعاد نیم تنه معمولاً در این کوله پشتی کوتاه‌تر از کوله پشتی ‌های مردانه یا تک جنسیتی است. کمربندهای کمری و بند های شانه ای با در نظر گرفتن فرم زنانه طراحی شده اند. از آنجایی که کوله پشتی های زنانه سایز قاب کوچکتری دارند، اغلب برای کوهنوردان جوان نیز به خوبی کار می کنند.


تنظیمات اضافی روی کوله پشتی

تسمه های باربر: برخی از کوله پشتی های روز بزرگتر شامل تسمه های باربر هستند. اینها به بالای بند شانه دوخته می شوند و به بالای قاب بسته متصل می شوند. در حالت ایده آل، آنها یک زاویه 45 درجه بین تسمه های شانه و کوله پشتی تشکیل می دهند. هنگامی که آن‌ها راحت نگه داشته می‌شوند (اما نه خیلی سفت)، می‌توانند به جلوگیری از جدا شدن قسمت بالایی کوله پشتی  از بدن شما کمک کنند، که باعث می‌شود کوله پشتی  در ناحیه کمر شما آویزان شود.


بند جناغی: این بند در وسط سینه که در اکثر کوله پشتی  ها یافت می شود به شما امکان می دهد تسمه های شانه خود را به هم وصل کنید که می تواند ثبات شما را افزایش دهد. انجام این کار هنگام سفر در زمین های ناهموار که یک حرکت ناهنجار می تواند باعث شود دسته شما به یک طرف منتقل شود و تعادل شما را از بین ببرد می تواند مفید باشد.