پشتیبانی 09121933405

چادر کمپینگ و کوهنوردی


کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


خريد چادر كوهنوردی مناسب يكي از دغدغه افرادی است كه قصد كمپينگ در طبيعت را دارند پاييز كمپ نمايندگي چادر كوهنوردي نيچرهايك در ايران افتخار دارد كه كليه چادرهای كوهنوردی نيچرهايك را با ارزانترين قيمت در اختيار دوستداران طبيعت قراردهد. با هم به بررسي انواع چادرهاي نيچرهايك و نكاتي كه در هنگام خريد چادر كوهنوردي بايد دقت كرد ميپردازيم

ظرفیت چادر كوهنوردی

هنگام انتخاب چادر خود، ابتدا مدلی را بر اساس اندازه گروه خود انتخاب کنید و اینکه آیا ممکن است به فضای اضافی برای دوستان یا وسایل اضافی نیاز داشته باشید یا خیر. با این حال، به خاطر داشته باشید که هیچ استانداردی وجود ندارد که ابعاد چادر کمپینگ و كوهنوردي برای هر نفر را تعریف کند.

هنگام ارزیابی ظرفیت چادر كوهنوردي، توصیه کلی ما این است: تناسب نزدیک را فرض کنید. اگر به دنبال فضای بیشتری هستید، ظرفیت چادر خود را یک نفر افزایش دهید، به خصوص اگر شما یا همراهان شما:

  • افراد بزرگ هستند
  • کلاستروفوبیک هستند
  • پرتاب و چرخش در شب
  • با اتاق آرنج بیشتر از حد متوسط بهتر بخوابید
  • بچه کوچک یا حیوان خانگی می آورند


انواع چادرهای كوهنوردی و كمپينگ بر اساس فصل های قابل استفاده

چادر کمپینگ 3 فصل

تا کنون محبوب ترین چادرهای کمپینگ، چادرهای 3 فصل سبک وزنی هستند که برای شرایط نسبتا معتدل بهار، تابستان و پاییز طراحی شده اند. آنها معمولاً مجهز به پانل های مشبک کافی برای افزایش جریان هوا هستند. پانل های مشبک از ورود حشرات جلوگیری می کنند (اما هنوز هم می توانند گرد و خاک را وارد کنند). چادرهای 3 فصل می توانند در برابر بارندگی مقاومت کنند، اما بهترین انتخاب برای قرار گرفتن مداوم در معرض طوفان های شدید، بادهای شدید یا برف سنگین نیستند.

وظایف اصلی چادرهای 3 فصل

  • در هنگام باران یا برف خفیف شما را خشک نگه دارد.
  • از شما در برابر حشرات محافظت کند.
  • حفظ حریم خصوصی.

چادر کمپینگ 3 تا 4 فصل

چادرهای 3 تا 4 فصل برای استفاده طولانی مدت طراحی شده اند همانطور که برای استفاده در تابستان مناسب هستند،همچنین برای سفر در اوایل بهار و اواخر پاییز که ممکن است برف متوسط ممکن است روبرو شوید مناسب هستند. هدف آنها: ارائه تعادل تهویه، قدرت و حفظ گرما.

معمولاً 1 یا 2 تیرک بیشتر و پانل های توری کمتری نسبت به مدل های 3 فصل دارند. این باعث می شود که آنها محکم تر و گرمتر از پسرعموهای 3 فصل خود باشند. چادرهای کمپینگ فصل طولانی انتخاب خوبی برای کسانی است که سفرهای مکرر به مقاصد در معرض ارتفاع و ارتفاع زیاد دارند. در حالی که بسیار محکم هستند، به اندازه چادرهای 4 فصل برای آب و هوای سخت زمستانی کاملاً مستحکم نیستند.

چادر کمپینگ 4 فصل

چادرهای کوهنوردی که برای مقاومت در برابر بادهای شدید و بارش های سنگین برف طراحی شده اند، در هر فصلی قابل استفاده هستند. با این حال، عملکرد اصلی آنها این است که در برابر هوای بسیار نامساعد، به ویژه در زمستان یا ارتفاعات کوه ها، استوار بایستند.

نسبت به چادرهای 3 فصل از تیرک ها و پارچه های سنگین تری استفاده می کنند. طرح‌های گنبدی گرد آن‌ها فضاهای سقف مسطح را که در آن برف می‌تواند جمع شود، حذف می‌کند. آنها تعداد کمی پانل های مشبک و پشه بندها را ارائه می دهند.این مانع از تهویه می شود و می تواند در هوای معتدل احساس گرما کنید. اما زمانی که بادهای ناپاک شروع به زوزه کشیدن می کنند، یک چادر 4 فصل پناهگاه اطمینان بخشی را فراهم می کند.


ویژگی های اصلی چادر كوهنوردی مناسب

ارتفاع سقف چادر کمپینگ

اگر دوست دارید هنگام تعویض لباس بایستید یا از هوای یک سقف بلند لذت ببرید، به دنبال چادری با ارتفاع سقف بلند باشید.

چادرهای سبک کابین دارای دیوارهای نزدیک به عمودی هستند تا ارتفاع کلی قله و فضای قابل سکونت را به حداکثر برسانند (و برخی از مدل‌ها دارای ویژگی‌های دلپذیر خانواده مانند تقسیم‌کننده‌های اتاق و سایبان یا یک در دهلیز هستند که می‌توان آن‌ها را بیرون آورد).

چادرهای کمپینگ گنبدی شکل استحکام و توانایی های باد ریز را ارائه می دهند که در شبی طوفانی از آنها قدردانی خواهید کرد. دیوارهای آنها شیب بیشتری دارد که کمی فضای داخلی را کاهش می دهد.

ابعاد کف چادر

اگر قدتان بلند است (بیش از 180 سانتیمتر) یا فضای اضافی را دوست دارید، چادری با طول کف 200 سانتیمتر (به جای معمولی 180 تا 200 سانتیمتر) در نظر بگیرید.

درب چادر کمپینگ

هنگام انتخاب چادر، به تعداد درهای مورد نیاز و همچنین شکل و جهت آنها فکر کنید. اگر با خانواده خود کمپ می زنید، چندین درب به شما کمک می کند تا از راه رفتن از روی یکدیگر در استراحت نیمه شب خودداری کنید. چادرهای سبک کابین در این منطقه می درخشند. همچنین توجه داشته باشید که باز و بسته شدن درها چقدر آسان یا پر سر و صدا هستند. زیپ‌های YKK روی درها بهتر از سایرین در برابر گیر کردن و شکستن مقاومت می‌کنند.

تیرک های چادر کمپینگ

ساختار تیرک چادر به تعیین آسان یا سخت بودن برپایی آن کمک می کند. تقریباً همه چادرهای خانوادگی این روزها مستقل هستند. این بدان معنی است که آنها برای برپایی نیازی به کمک چندین نفر ندارند. مزیت بزرگ این است که می توانید چادر را در همان حالت برپا شده بردارید و به مکان دیگری منتقل کنید. همچنین می توانید هنگام در دست داشتن چادر کمپینگ آن را تکان دهید تا از گرد و غبار پاک شود.

تیرک های کمتر امکان نصب سریعتر را فراهم می کند. همچنین چسباندن میله ها به گیره ها آسان تر از عبور دادن آنها از طریق آستین های بلند است. بسیاری از چادرها از گیره ها و آستین های تیرک کوتاه استفاده می کنند تا قدرت، تهویه و سهولت نصب را متعادل کنند. گوشه های رنگی و گیره های میله نیز راه اندازی را سریعتر می کنند. تیرک های آلومینیومی قوی تر و بادوام تر از فایبرگلاس هستند.

پوشش باران (پوش دوم)

پوشش باران یک پوشش ضد آب مجزا است که برای قرار گرفتن روی سقف چادر شما طراحی شده است. هر زمان که انتظار می رود باران یا شبنم وجود داشته باشد، یا هر زمانی که می خواهید کمی گرمای اضافی را حفظ کنید، از آن استفاده کنید. دو نوع بارانی رایج است. پوش های دوم که فقط روی سقف هستند، نور و مناظر بیشتری را فراهم می‌کنند و در عین حال از باران منصفانه محافظت می‌کنند. پوشش های دوم با پوشش کامل حداکثر محافظت در برابر باد و باران را ارائه می دهند.

اجزای چادر کمپینگ

وقتی در حال خرید چادر کوهنوردی هستید، توجه داشته باشید که نوار درز و پارچه‌های با تراکم بالا در کف چادر کوهنوردی، احتمال نشتی را کاهش می‌دهند.

انباری چادر کمپینگ

انباری ها یا سایبان ها قسمتی از چادرهای کوهنوردی هستند تا کفش های گل آلود یا گرد و غباری شما را نگه دارند و یا کوله پشتی های شما را از باران دور نگه دارند. آنها می توانند بخشی جدا از پوش دوم باشند که به طور جداگانه فروخته می شوند.

تهویه

تور های مشبک اغلب در سقف، درها و پنجره های چادر استفاده می شود. این امکان مشاهده مناظر اطراف از درون چادر کمپینگ و افزایش تهویه هوا را برای کمک به مدیریت هوای داخل چادر کوهنوردی فراهم می کند. برای آب و هوای گرم و مرطوب، به دنبال تورهای مشبک بزرگتر باشید.

حلقه ها و جیب های داخلی

یک حلقه آویز اغلب در مرکز بالای سقف چادر برای آویزان کردن چراغ چادر کمپینگ قرار می گیرد. حلقه‌های روی دیوارهای داخلی چادر را می‌توان برای جمع آوری وسایل استفاده کرد تا اقلام کوچک را از کف چادر دور نگه دارید. به طور مشابه، جیب های داخلی به منظم نگه داشتن چادر کمپینگ کمک می کنند.

حلقه های روی پوشش چادر

این حلقه ها به شما این امکان را می دهد تا چادر کوهنوردی را به وسیله طناب و میخ به زمین متصل کنید و مقاومت چادر کوهنوردی را در شرایط طوفانی بالاتر ببرید.

لوازم جانبی چادر کمپینگ

زیر انداز چادر کوهنوردی

یک پارچه زمینی سفارشی است (معمولاً جداگانه فروخته می شود) که زیر کف چادر شما قرار می گیرد. کف چادر می تواند ضد سایش و پارگی باشد، اما سنگ، شاخه ها و خاک در نهایت به کف چادر کوهنوردی آسیب می زنند. هزینه تعویض یک زیرانداز چادر کمپینگ بسیار کمتر از یک چادر کوهنوردی است. برای چادرهای خانوادگی که رفت و آمد زیادی در داخل و خارج دارند، این به ویژه مفید است. همچنین، زیر اندازهای چادر کوهنوردی دقیقاً متناسب با شکل چادر شما هستند، بنابراین مانند یک پارچه زمینی معمولی که از لبه‌های کف بیرون می‌آید، آب نمی‌گیرند. آبی که از این طریق گرفته می شود، زیر چادر شما جاری می شود و می تواند از پارچه کف نفوذ کند.