پشتیبانی 09121933405

ننو - تخت آویزکمی صبر کنید...

دسته‌بندی


ننوهای طبیعت گردی یکی از لوازم ضروری در چک لیست مسافرت‌های کمپینگ و کوهنوردی شده‌اند. لذت خوابیدن روی این تخت آویزهای پارچه‌ای که از یک درخت به درختی دیگر متصل شده، یکی از تجربه‌های فراموش ناشدنی افراد در فعالیت‌های طبیعت گردی است.امروزه تخت آویز یا ننو به یکی از وسایل تفریحی مهم برای محیط های بیرونی تبدیل شده است. مشاهده ی طناب و آویز های رنگارنگی که بین درختان معلق هستند بیش تر از قبل متداول شده و برای بعضی ها تخت آویز تبدیل به مهمترین وسیله ی مسافرتی شده است. خیلی ها هم جدا از تفریح، در حیاط خانه این وسیله را برای خواب شبانه نصب می کنند.اگر شما تا به الان تجربه استفاده از این وسیله را نداشته‌اید یا قصد خرید بهترین ننو برای کمپینگ را دارید،پیشنهاد ما به شما استفاده از تخت آویز نیچرهایک است.

در هنگام خرید ننو کمپینگ به نکات زیر توجه کنید

اندازه : تخت آویزها به دو دسته 1 نفره و 2 نفره تقسیم بندی می شوند که معمولا از لحاظ طولی یکسان هستند و فقط عرض ننو تغییر میکند.تخت آویزهای یک نفره با عرضی بین ۱۰۰ الی ۱۶۰ سانتی‌متر عرضه می‌شوند. این عرض برای استراحت یک نفر بدون ایجاد مزاحمت از نظر پارچه‌های اضافه طرفین، مناسب است.ننوهای دونفره دارای عرضی بین ۱۴۰ الی ۲۳۰ سانتی‌متر هستند.

جنس : ننو ها از جنس های مختلفی نظیر پلی استر و کتان ساخته می شوند.پلس استر وزن کمتری نسبت به نمونه کتانی دارد و در صورت خیس شدن سریعتر خشک می شوند.از نظر حجم هم تخت آویزهای پلی استر فضای کمتری اشغال می کنند.

لوازم جانبی ننو ها : از انواع لوازم جانبی ننو ها می توان به ابزار اتصال ننو، زیرانداز تخت آویز، پشه بند یا توری ننو، سایبان باران و خورشید و ... نام برد.

روش برپایی ننو در طبیعت گردی روی درخت

  • بهترین زاویه برای اتصال ننو، زاویه 30 درجه است. از دو طرف ننو، زاویه 30 درجه را برای اتصال رعایت کنید. زمانی که شما روی ننو می‌روید، باید ننو با درختان طرفین 30 درجه زاویه داشته باشد تا راحت ترین حالت ممکن برای استراحت شما فراهم شود.
  • کمر خود را در وسط ننو قرار ندهید، در هنگام استراحت روی تخت آویز خود، کمر خود را با فاصله مناسبی از مرکز ننو قراردهید، تا شکست در این ناحیه کمتر شود و کمر شما زاویه کمتری نسبت به پاهایتان پیدا کند. این راحت ترین پوزیشن برای استراحت و خواب روی تخت آویز طبیعت گردی است.