پشتیبانی 09121933405

کیف و کوله پشتی ضد آبکمی صبر کنید...

دسته‌بندی


شما در حال برنامه ریزی سفر بعدی خود در مکانی بارانی مانند لندن یا آسیای جنوب شرقی هستید. شما لپ تاپ خود را همراه خود خواهید داشت تا خطر خیس شدن چیزی را نداشته باشید.

آیا برای سفر به کوله پشتی ضد آب نیاز دارید؟ یا یک کوله پشتی مسافرتی مقاوم در برابر آب کافی است؟

بیایید با تعریف هر دو اصطلاح شروع کنیم.

کوله پشتی ضد آب

چه چیزی یک کوله پشتی را ضد آب می کند؟

اگر برچسب waterproof بر روی کوله پشتی گذاشته شده است، می توانید بدون اینکه رطوبت داخل آن نفوذ کند، کوله پشتی را کاملاً در آب فرو کنید. ضد آب بودن بیشتر در مورد زیر آب بودن است تا زیر باران بودن.

ضد آب بودن برای شرایط شدید مانند افتادن از قایق است، نه برای پیاده روی کوتاه در میان نم نم باران.

کوله پشتی ضد آب فقط در مواقعی مورد نیاز است که میخواهید تمام وسایل و لوازم شما داخل کوله پشتی کاملا خشک بماند. یک کوله پشتی ضد آب برای محافظت از تلفن یا کلیدهای شما در زمانی که در رودخانه به سمت لوله می روید یا در معرض خطر افتادن آنها در اقیانوس هستید مفید است.

ساخت کوله پشتی ضد آب

ساخت یک کوله پشتی ضد آب، کوله پشتی ای که وسایل شما را حتی در صورت غوطه ور شدن در آب خشک نگه می دارد، یک تلاش بزرگ است.

طراحان باید برای ساخت یک کوله پشتی ضد آب فداکاری کنند. هر ماده ای باید آزمایش غوطه وری را پشت سر بگذارد و اجزا باید به گونه ای مونتاژ شوند که سوراخ ایجاد نکنند. فرآیند استاندارد دوخت پارچه، سوراخ هایی برای نفوذ آب با هر دوخت ایجاد می کند. این سوراخ‌ها خیلی کوچک هستند که نمی‌توانند بر عملکرد کوله‌پشتی سفر شما در باران تأثیر بگذارند. اما اگر کیفتان را در دریاچه فرو کنید اهمیت دارند.

اکثر شرکت‌ها به مونتاژ ضدآب با جوش گرمانرم، یعنی ذوب دو تکه پارچه با هم با استفاده از امواج صوتی اولتراسونیک نزدیک می‌شوند.

جوشکاری روشی گران قیمت برای ساخت کوله پشتی است و به پارچه های خاصی نیاز دارد. هر پارچه ای را نمی توان جوش داد. با کمال تعجب، بسیاری از پارچه های ضد آب را نمی توان جوش داد و بنابراین نمی توان آنها را به یک کوله پشتی واقعا ضد آب تبدیل کرد.

کوله پشتی های ضد آب نیز به دلیل محدودیت های جوشکاری باید از نظر طراحی ساده تر از کوله پشتی های دوخته شده باشند. اکثر کوله پشتی های ضد آب با یک محفظه اصلی سطل مانند و یک یا دو جیب صاف طراحی شده اند. بنا به ضرورت، یک کیف ضد آب با جیب ها و امکانات کمتر ساده تر است.

هنگام خرید یک کوله پشتی مسافرتی نباید این معاوضه ها را انجام دهید. شما باید ویژگی هایی را که یک کوله پشتی را به یک کوله پشتی مسافرتی تبدیل می کند - سازماندهی و دسترسی - برای سطحی از حفاظت از آب که در بیشتر سفرها به آن نیاز ندارید، قربانی کنید.

کوله پشتی مقاوم در برابر آب  

Water resistant

کوله پشتی های ساخته شده با مواد ضد آب لزوما کوله پشتی های ضد آب نیستند.

پارچه ها می توانند ضد آب باشند. زیپ ها می توانند ضد آب باشند. و با این حال، کوله پشتی ساخته شده با پارچه های ضد آب و زیپ های ضد آب ممکن است فقط در برابر آب مقاوم باشد، نه کاملا ضد آب.

موقعیت های کمی در سفر نیاز به یک کوله پشتی واقعا ضد آب دارید. مقاومت در برابر آب، مانند آنچه در کوله پشتی ضد آب پیدا می کنید، برای سفر به شهرهای بارانی بیش از حد کافی محافظت می کند.

واقعا ضد آب بودن به چه معناست؟

برخلاف "ضد آب" که استاندارد واضحی در کوله پشتی ها دارد، مقاومت در برابر آب کمتر تعریف شده است.

یک کوله پشتی مقاوم در برابر آب ممکن است فقط وسایل شما را در یک نم نم باران خشک نگه دارد یا ممکن است در هنگام بارندگی عملکرد خوبی داشته باشد. برای درک اینکه کوله پشتی در آن طیف قرار می گیرد، دو عامل اصلی را بررسی کنید: زیپ و پارچه.

اگر روی کوله پشتی زیپ‌های پوشیده شده می‌بینید، این نشان می‌دهد که کیف شما در باران ملایم عملکرد خوبی دارد. زیپ های روکش دار آب را در یکی از آسیب پذیرترین مکان ها از کیسه خارج می کنند، زیرا زیپ ها پر از سوراخ های ریز هستند. به عنوان مثال، نیچرهایک از زیپ های کویل راکتی با روکش PU در کوله پشتی های خود استفاده می کند.

پارچه پیچیده تر است. برخی از پارچه های "مقاوم در برابر آب" به سادگی نایلون های محکم بافته شده با پوشش مقاوم در برابر آب (DWR) هستند که در پشت آن اعمال می شود. مهم نیست که چقدر پارچه را محکم ببافید، همیشه سوراخ هایی وجود دارد. سوراخ ها به این معنی است که آب می تواند از پارچه عبور کند. پارچه‌های ارزان‌تر با پوششی برای دفع رطوبت با این مشکل مقابله می‌کنند. این پوشش برای مدتی کار می کند اما به مرور زمان از بین می رود.

پارچه‌های ضدآب با کیفیت بالاتر، مانند پارچه بادبانی X-Pac VX21 که نیچرهایک استفاده می‌کند، چندین لایه برای جذب رطوبت و جلوگیری از ساییدگی پوشش‌ها دارند. کوله پشتی های مسافرتی نیچرهایک دارای لایه ای از فیلم PET ضد آب و پوشش مقاوم در برابر آب و هوا هستند تا وسایل شما را خشک نگه دارد، حتی اگر در باران گیر کرده باشید.

همانطور که از نامش پیداست، پارچه بادبانی در ابتدا برای بادبان قایق های مسابقه ای استفاده می شد و برای مقاومت در برابر شرایط سخت ساخته می شد. پارچه بادبانی یک انتخاب پارچه ممتاز برای حداکثر کارایی و دوام است.


سخن پایانی

یک کوله پشتی با کیفیت بالا و مقاوم در برابر آب، وسایل شما را در طوفان باران ایمن و خشک نگه می دارد. با این حال، اگر یک کوله پشتی مقاوم در برابر آب را به داخل دریاچه بیندازید، لپ تاپ شما ممکن است به همین خوبی عمل نکند. اگر در حال کایاک سواری هستید، یک کوله پشتی واقعا ضد آب همراه داشته باشید.

کوله پشتی نیچرهایک یک کوله پشتی مقاوم در برابر آب و قابل حمل است که برای سفرهای شهری طراحی شده است. درباره مزایای پارچه های ضد آب و سایر ویژگی های بهینه شده برای سفر که در کوله پشتی نیچرهایک تعبیه شده است، بیشتر بدانید.